[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovede (FAQs)

Pomôžte vylepšiť túto stránku alebo celý web. Váš názor nás zaujíma. Ďakujeme.

+ Mám otázku


úvodní » Často kladené otázky » Spôsob premietania. Čím je premietanie v planetáriu odlišné?


Spôsob premietania. Čím je premietanie v planetáriu odlišné?

Veľmi podstatné je, že diváci pri premietaní filmov v mobilnom planetáriu ležia a sledujú filmový 3D obraz na vypuklej kupole nad sebou poležiačky. Je to akoby ležali v tráve v noci na lúke a sledovali nočnú oblohu, čo samozrejme prináša nielen detským, ale aj dospelým divákom úplne nový zážitok.

Tento spôsob premietania a vzdelávania prostredníctvom filmov je v Česku dosť ojedinelý; sme na českom trhu v podstate jediní, ktorí niečo podobné ponúkajú.

Ak premietame pre širokú verejnosť, napr. na nejakých detských festivaloch, je to pre deti a ich rodičov veľká zážitková atrakcia. Veľmi lákavé je to však predovšetkým pre školy a najrôznejšie vzdelávacie inštitúcie, pretože tento spôsob premietania predstavuje veľmi zaujímavú cestu, ako žiakom spríjemniť a zatraktívniť výučbu – deti sú v stane do deja filmu vtiahnuté oveľa silnejšie ako pri premietaní v klasickom kine, sú ešte k tom v ľahu zrelaxované apod., čo v celkovom dôsledku veľmi presne vystihuje moderné trendy vo výučbe, s interaktívnom či zážitkovou výučbou atď.

Mohlo by vás zaujímať

Bola pre Vás táto informácia užitočná?